Ozan Öztepe’nin üçüncü siir kitabı “Abra Kadavra”, çalısmalarını Paris’teki atölyesinde sürdüren ressam İsmail Yıldırım’ın gravürleriyle bir siir ve sanat söleni sunuyor! 

Ozan Öztepe 1976 tarihinde İstanbul’da dogdu. İlkokul ögrenimini Sisli Terakki Lisesi’nde tamamladı. 1994 senesinde Besiktas Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1999 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans öğrenimini, 2001 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans ögrenimini tamamladı. Ölüler Bandosuisimli siir dosyası 2004 Behçet Aysan Siir Ödülü’nde övgüye deger bulundu. Siirleri ve denemeleri Akatalpa, Heves, Kitap-lık, Mühür, Özgür Edebiyat ve Varlık dergilerinde yayımlandı.
İsmail Yıldırım 1954 yılında Konya Beysehir’de dogdu. İstanbul Çapa Ögretmen Okulu’nda ögrenim gördü. 1980 yılında ülkeden ayrılmak zorunda kaldı. 1983’de Paris’e yerlesti. Avrupa, ABD, Türkiye ve Ortadogu ülkelerinde sergiler gerçeklestirdi. Çalısmalarını agırlıklı olarak Paris’teki atölyesinde sürdürüyor.
https://issuu.com/ozanoztepe  linkinden kitap yayınına erisebilirsiniz.

 

İçimde bir cem daha var buluyorum
geçerken aheste aheste içimden

Şimdi hepiniz yüklenseniz şu bulutun 
eli hangimize dokunur
yüzü alnı nasıl bungun buruk
rengi hangi meclisten sorulur?