“ABRA KADAVRA”

Ozan Öztepe’nin üçüncü şiir kitabı “Abra Kadavra“, çalışmalarını Paris’teki atölyesinde sürdüren ressam İsmail Yıldırım’ın gravürleriyle bir şiir ve sanat şöleni sunuyor! 
 
Ozan Öztepe 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlkokul öğrenimini Sisli Terakki Lisesi’nde tamamladı. 1994 senesinde Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1999 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans öğrenimini, 2001 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Ölüler Bandosuisimli siir dosyası 2004 Behçet Aysan Şiir Ödülü’nde övgüye deger bulundu. Siirleri ve denemeleri Akatalpa, Heves, Kitap-lık, Mühür, Özgür Edebiyat ve Varlık dergilerinde yayımlandı.
 
İsmail Yıldırım 1954 yılında Konya Beyşehir’de doğdu. İstanbul Çapa Öğretmen Okulu’nda öğrenim gördü. 1980 yılında ülkeden ayrılmak zorunda kaldı. 1983’de Paris’e yerleşti. Avrupa, ABD, Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinde sergiler gerçeklestirdi. Çalışmalarını ağırlıklı olarak Paris’teki atölyesinde sürdürüyor.
 
https://issuu.com/ozanoztepe  linkinden kitap yayınına erişebilirsiniz.
 
İçimde bir cem daha var buluyorum
geçerken aheste aheste içimden

Şimdi hepiniz yüklenseniz şu bulutun 
eli hangimize dokunur
yüzü alnı nasıl bungun buruk
rengi hangi meclisten sorulur?
Prev Açık Kaynak Mimarlık Paylaşımı Kolokyum Söyleşimiz
Next Burakça: Cihat Burak’ın İmgeleminin Kaynakları

Comments are closed.

Right click is disabled on this website